woman holding books

Znamy wyniki egzaminów ósmoklasisty 2020. Jak wypadła opolska młodzież?

Jedno jest pewne rok szkolny 2019/20 do najłatwiejszych nie należał. Zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzicie, musieli stanąć przed nowymi wyzwaniami. Jak opolscy ósmoklasiści poradzili sobie z tym zadaniem?

„Uczniowie z Opola znakomicie wypadli w egzaminie ósmoklasisty 2020. Nasza młodzież osiągnęła wyniki zdecydowanie lepsze od średniej krajowej, plasując się czołówce polskich szkół, na przykład na poziomie uczniów z Wrocławia. Pisemny egzamin przeprowadzono z trzech przedmiotów obowiązkowych (język polski, matematyka i język obcy).
Przypomnijmy, że egzamin jest obowiązkowy jeśli uczeń chce ukończyć szkołę podstawową. Nie ma jednak limitów punktów, a więc każdy uczeń bez względu na wynik taki egzamin zaliczył. Rezultat egzaminu brany jest też pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
– Dumni jesteśmy zwłaszcza z wyników naszych uczniów z matematyki. Są o 10 punktów procentowych wyższe w porównaniu do średniej krajowej. To efekt ciężkiej pracy dzieci i nauczycieli, ale także rodziców. Nic nie dzieje się przypadkowo. Taki dobry wynik to również potwierdzenie, że miasto stwarza odpowiednie warunki do prawidłowego i dobrego rozwoju edukacji w Opolu – komentuje naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Opola Irena Koszyk.
Średnie noty egzaminów ósmoklasistów z województwa opolskiego to: 59,9 proc. z języka polskiego, 44,6 proc. – z matematyki, 54. proc – z angielskiego, 56,1 proc. – z niemieckiego. Na tle tych wyników znacznie lepiej wypada Opole, uzyskując odpowiednio 65,3% z j. polskiego, 56% z matematyki i 66% z j. angielskiego.
Z języka polskiego i matematyki najlepszy procentowy wynik osiągnęła w Opolu PSP nr 10 , z języka angielskiego PSP nr 20, a z języka niemieckiego PSP nr 16 w ZSP nr 2.” – czytamy w informacji przesłanej przez Urząd Miasta Opola.


Pozostaje nam zatem pogratulować wyników i życzyć udanych wakacji. Mamy również nadzieję, że na maturze opolska młodzież nie zawiedzie. 

Polecamy również: