Wigilia dla bezdomnych w cieniu pandemii

Autor: Janusz Maćkowiak


Wigilia dla samotnych i bezdomnych stała się tradycją. Rok temu w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy wigilijnym stole zasiadło ponad 1500 osób.

Dodajmy, że inicjatorem i pomysłodawcą tej wieczerzy jest ks. Zygmunt Lubieniecki – dziś na emeryturze.

Jaka będzie wigilia dla  osób skrzywdzonych przez los w tym roku? Zapewne ograniczy się do świątecznych paczek ,ale to nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem, a tego dziś  w czasie ludziom samotnym najbardziej potrzeba.

O tegorocznej Wigilii dla samotnych i bezdomnych opowie w „Rozmowie przy oknie”: 14.12.20 po godz. 20:00 – Artur Ciechociński – współorganizator tych spotkań.

Polecamy również:

Komórka i Skype pomagają w kontakcie pacjenta z bliskimi
Pacjenci oddziału chorób zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu mogą kontaktować się ze swoimi bliskimi za pomocą aplikacji skype. Ponadto pacjentom tego oddziału oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oddano do dyspozycji telefony komórkowe, z których pacjenci może dzwonić do swych bliskich, jak i odbierać połączenia.
Nowy 2021 rok. Życzenia dla Widzów Ekovision TV
Minął rok 2020, rok znamienny, który pozostawił niemiłe wspomnienia. Oby był tylko wspomnieniem.
Waldemar Kotas: Aktorowi najlepiej wychodzą role, których wcale nie chce grać
– Ja jestem aktorem opolskim, nie aktorem z Opola, tylko aktorem opolskim – mówi Waldemar Kotas, aktor od wielu lat związany z opolską sceną teatralną.
Brak kontaktu z innymi zabija. Czym jest zespół kruchości?
Święta w tym roku zapowiadają się wyjątkowo; pandemia koronawirusa, obostrzenia sanitarne, wszystko to sprawa, że najbardziej rodzinne ze świąt mogą mieć zgoła inny charakter. Co z osobami starszymi i samotnymi? Wiemy już, że tradycyjne coroczne Wigilie w wielu miejscach się nie odbędą. Zamiast łamania się opłatkiem, rozmowy, wspólnego spożywania posiłku …
„Ustami dmuchane, ręcznie dekorowane”. Najlepsze bombki na choinkę
Początki produkcji bombek choinkowych datuje się na 1847 rok. Pierwsze szklane ozdoby zawisły na choince w dzisiejszych Niemczech, a na ziemiach polskich pojawiły się na początku XIX wieku. Jak wygląda produkcja najpopularniejszej ozdoby choinkowej?
Zima bezdomnych zwierząt. Jak najlepiej pomóc?
Okres zimy to trudny czas dla bezdomnych osób, ale i zwierząt. Miejskie schronisko dla zwierząt w Opolu z trudnościami zmaga się przez cały rok, zimą szczególnie.