Wigilia dla bezdomnych w cieniu pandemii

Autor: Janusz Maćkowiak


Wigilia dla samotnych i bezdomnych stała się tradycją. Rok temu w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy wigilijnym stole zasiadło ponad 1500 osób.

Dodajmy, że inicjatorem i pomysłodawcą tej wieczerzy jest ks. Zygmunt Lubieniecki – dziś na emeryturze.

Jaka będzie wigilia dla  osób skrzywdzonych przez los w tym roku? Zapewne ograniczy się do świątecznych paczek ,ale to nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem, a tego dziś  w czasie ludziom samotnym najbardziej potrzeba.

O tegorocznej Wigilii dla samotnych i bezdomnych opowie w „Rozmowie przy oknie”: 14.12.20 po godz. 20:00 – Artur Ciechociński – współorganizator tych spotkań.

Polecamy również:

„ASANTE SANA” – Pomaga nie tylko na służbie
Gdy po raz pierwszy dotarła do niewielkiej wioski Masajów i zobaczyła biedę oraz warunki w jakich żyją dzieci, dorośli oraz osoby starsze nie mogła pogodzić się z ich losem i postanowiła im pomagać.
1 kwietnia. Czas na żarty oraz Klaunów
Uwaga, uwaga. Komu dziś zabraknie czujności, ten zostanie ofiarą dowcipu. Jednym słowem, zostanie „wkręcony”. I nie będzie mógł się oburzać ani dziwić, bo dziś święto robienia żartów, czyli PRIMA APRILIS. Ale nie tylko.
Sławomir Klosowski nowym wojewodą opolskim. Adrian Czubak zrezygnował z funkcji
Jak podaje PAP Adrian Czubak złożył rezygnacje z funkcji wojewody opolskiego, na stanowisku ma go zastąpić Sławomir Kłosowski.
18 775 potwierdzonych zakażeń COVID-19 w kraju. 360 na Opolszczyźnie
W piątek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 18 775 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 351 osób, z czego 75 wyłącznie z podwody COVID-19.
PODRZUCONE SŁOWA Premiera 27.02.2021 godz. 19:07
PREMIERA„Podrzucone słowa”Spektakl Teatru Ekostudio w reżyserii Andrzeja Czernika ukazujący losy rodziny Śląskiej w czasie Plebiscytu i III Powstania Śląskiego w 1921r. Głównym wątkiem spektaklu jest siła, zaradność oraz zorganizowanie śląskich kobiet w tym trudnym czasie.Sztuka ma pokazać m.in. udział kobiet w Powstaniach Śląskich, który jest niedoceniony. Trzy procent Powstańców stanowiły …
Zmiana na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego komendanta wojewódzkiego oraz przywitanie jego następcy. Nadinsp. Jarosław Kaleta kierował opolskim garnizonem od maja 2016 roku – teraz będzie dowodził policją świętokrzyską. Na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu zastąpił go insp. Rafał Kochańczyk – dotychczasowy Komendant Szkoły Policji …