climate landscape nature art

Walka ze smogiem trwa. Przykładem gmina Głuchołazy

Jak Polska długa i szeroka, trwa walka ze smogiem. Lokalne samorządy podejmują liczne inicjatywy wspierające mieszkańców w wymianie tzw. „kopciuchów”, na bardziej ekologiczne źródła ciepła.

„My teraz będziemy podpisywali umowy z mieszkańcami, którzy się zgłosili do tej wymiany i będziemy wypłacali mieszkańcom na początek coś w rodzaju zaliczki – pierwszą transzę. Mieszkaniec bierze firmę, likwiduje „kopciucha”, instaluje nowe ogrzewanie. Po zakończonej inwestycji zgłasza do nas, sprawdzamy, czy jest zrobione, czy ten „kopciuch” został zlikwidowany” – mówi Ekovision TV Roman Sambor, zstępują Burmistrza Głuchołaz. 


Co zatem odstrasza mieszkańców regionu od korzystania z dopłat? Szczegóły w materiale.

Polecamy również:

Tej choroby nie wyleczysz. Rozmowa z specjalistą chorób płuc
Na pytania dotyczące Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc odpowiada dr n. med. Ewa Skrzypczyńska – specjalista chorób płuc, ordynator oddziału pulmonologii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.
Wszystkiego Dobrego dla Seniora Akcja wolontariuszy Fundacji Dr Clown dla seniorów z opolskiego hospicjum
Listonosze radości – tak można określić funkcję wolontariuszy Fundacji Dr Clown Region Opolszczyzna, którzy kilka dni temu, 14 listopada pojawili się pod oknami Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie, aby dostarczyć podopiecznym …
Laptop dla każdego nauczyciela liceum i szkoły zawodowej
1633 nauczycieli z 41 liceów i 2 159 nauczycieli z 54 szkół zawodowych otrzyma laptopy wraz z oprogramowaniem. 3792 komputery przenośne już trafiają do szkół.
Zapraszamy na (O)Polsko-Węgierski Event
Węgry kojarzymy najsilniej z winem, wypoczynkiem nad Balatonem, zwiedzaniem Budapesztu, papryczkami i gulaszem. Z niezwykle trudnym językiem, niepodobnym do innych w Europie, czasem także z muzyką Liszta czy Dziennikami …