W oczekiwaniu na obwodnicę Niemodlina. Kiedy skorzystamy z inwestycji wartej 264 miliony złotych?

Niemodlin jest ostatnim miastem na trasie nr 46, Opole – Paczków – granica województwa, gdzie ruch tranzytowy odbywa się przez ścisłe centrum. Stwarza to ogromne problemy dla mieszkańców i stanowi wąskie gardło w ruchu krajowym i międzynarodowym.

„Jeśli chodzi o całkowite zaawansowanie finansowe, bo tak najłatwiej jest ocenić zaawansowanie budowy, to jest na około 40%, w tej chwili” – mówi Ekovision TV Kamil Mazurkiewicz, zastępca dyrektora kontraktu – MOTAENGIL. 

Kiedy zatem przejedziemy obwodnicą wartą 264 miliony złotych? Szczegóły w materiale ⤵️⤵️⤵️Polecamy również:

Siedlisko bakterii, insektów i gryzoni – pojemniki Bio

W dobie walki z koronawirusem, palącym problemem staje się dezynfekcja rąk, zachowanie szczególnych warunków epidemiologicznych w domu, na ulicy, w miejscu pracy.
Dotyczy to nas –obywateli, ale także firm świadczących usługi sanitarno-porządkowe. Np. czystość i higiena w pomieszczeniach śmietnikowych.

Opolszczyzna potęgą win

W południowych krajach Europy produkują wina, bo pogoda i temperatura temu sprzyja. W Polsce wrzesień i październik to zbiory owoców takich jak jabłka, śliwki, gruszki. Słyniemy z przygotowanych na zimę kompotów, nalewek i soków. Ale jest szansa żeby teraz, przy gorących latach i ciepłych zimach, nawet w naszym regionie zbierać winogrona.