Sprzęt wart 1,5 milion pln. Dar WOŚP dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla nas po raz dwudziesty ósmy. Kogo wsparliśmy tym razem?

„Wczoraj (7.07) do szpitala trafił sprzęt endoskopowy: 2 gastroskopy pediatryczne, 2 kolonoskopy pediatryczne, duodenoskop do zabiegów na drogach żółciowych i trzustce, diatermia do zabiegów endoskopowych usuwania polipów, pralka do automatycznej dezynfekcji aparatów endoskopowych, szafa do przechowywania endoskopów, a także program komputerowy do opisywania i archiwizacji badań.

– Ten sprzęt będzie służyć pacjentom Oddziału Pediatrii  – tłumaczy dr hab. n. med. Agata Chobot, kierownik oddziału. – Dzięki niemu zyskujemy nową jakość leczenia, bo zajmując się dotychczas diagnostyką gastrologiczną, nie mogliśmy jej wykonywać najmłodszym pacjentom. Nie mieliśmy odpowiedniego sprzętu właśnie dla dzieci i na pełną diagnostykę endoskopową musieliśmy je wysyłać do innych ośrodków. Mieliśmy umiejętności, ale nie mieliśmy aparatury. Teraz będziemy mogli diagnozować dzieci na miejscu, co jest bardzo ważne dla zdrowia naszych podopiecznych, bo zyskujemy na czasie, tak ważnym w leczeniu. Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji WOŚP za te dary.

Sprzęt jest obecnie montowany w Pracowni Badań Endoskopów USK.” – czytamy w informacji prasowej.

Przypomnijmy, w trakcie tegorocznego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 186 133 610,66 pln. W tym roku Orkiestra grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. (źródło: WOŚP)

Kto pamięta początki, ręka w górę:

Zobacz również:

Ekologiczne rozwiązania w praktyce. Jak gasić dach pokryty panelami słonecznymi?
Panele słoneczne na stałe wpisały się w krajobraz polskich miast i wsi. Pomagają oszczędzać pieniądze, produkują energię w sposób ekologiczny. Czy jednak są bezpieczne? Jak i czym gasić pożar domu pokrytego tymi urządzeniami?
Opolszczyzna potęgą win
W południowych krajach Europy produkują wina, bo pogoda i temperatura temu sprzyja. W Polsce wrzesień i październik to zbiory owoców takich jak jabłka, śliwki, gruszki. Słyniemy z przygotowanych na zimę kompotów, nalewek i soków. Ale jest szansa żeby teraz, przy gorących latach i ciepłych zimach, nawet w naszym regionie zbierać winogrona.