Śmiechoterapia online. Co zrobić, aby Dr Clown odwiedził Cię przez internet?

Uwaga, uwaga! Nadchodzą! Kolorowi, wiecznie roześmiani i skorzy do wygłupów, najbardziej oryginalni doktorzy świata-Doktorzy Clowni.

Autor: Lucyna Białek


Nie da się ich nie zauważyć- rzucają się w oczy jak mało kto. Jeśli zauważysz na ulicy dziwnego osobnika z kolorowym nosem wielkości mandarynki, kolorową czupryną lub innym dziwnym nakryciem głowy i równie odlotowym strojem, z obowiązkowym „bananem na twarzy” (czytaj UŚMIECHEM od ucha do ucha), to znak ,że najprawdopodobniej spotkałeś Dr Clowna.
Taki doktor wraz z grupą swoich zwariowanych kolegów, zazwyczaj pojawiał się znienacka w salach szpitalnych, u małych pacjentów i tych wyrośniętych też. Wpadali i przeprowadzali najbardziej niekonwencjonalną i najprzyjemniejszą terapię, jaką można było wymyślić , czyli terapię śmiechem, bo śmiech to zdrowie. Tylko oni potrafili przeprowadzić badanie poziomu humoru, wypisać receptę na uśmiech, a w ramach terapii, m.in. zaśpiewać do stojaka na kroplówkę, froterować podłogę, a czasem poczarować. Ich specjalnością było także przeprowadzanie niepoważnych i nielogicznych rozmów, rodem z ”Alicji w Krainie Czarów”, a wszystko po to, by wywołać uśmiech na smutnej buzi a najlepiej ,żeby tę buzię doprowadzić do śmiechu , poprawiając samopoczucie małego lub dużego pacjenta.
Teraz pewien złośliwy „gremlin” spowodował, że Dr Clown nie może wpaść do sali szpitalnej, ale jak to mówią- gdy cię wyrzucą drzwiami, to wejdź oknem. Dr Clown ma głowę nie od parady i znalazł takie okno. „Okno” w postaci ekranu laptopa oraz magicznej sieci internetowej. Jednym słowem WIRTUALNYCH ODWIEDZIN.


A teraz instrukcja dla rodziców, którzy chcą zapisać swoje dziecko na wirtualną wizytę Doktora Clowna
1. Wejdź na stronę http://www.drclown.pl/strefa-usmiechu/smiechofon
2. Kliknij przycisk „REZERWUJ WIZYTĘ”
3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Po zarezerwowaniu wizyty, Fundacja przesyła link do spotkania. Spotkanie odbywa się na platformie SKYPE. 
Zaletą tej wirtualnej wizyty jest to, że Doktor Clown jest tylko na wyłączność odwiedzanej osoby.
#wirtualnaterapiaśmiechem
Od 21 lat w całej Polsce , a w Opolu od 13 lat, Doktorzy Clowni, czyli kolorowi i pozytywne zakręceni wolontariusze Fundacji Dr Clown realizują program terapii śmiechem, pobudzając do radości, małych i dużych pacjentów placówek szpitalnych.

Polecamy również:

„ASANTE SANA” – Pomaga nie tylko na służbie
Gdy po raz pierwszy dotarła do niewielkiej wioski Masajów i zobaczyła biedę oraz warunki w jakich żyją dzieci, dorośli oraz osoby starsze …
1 kwietnia. Czas na żarty oraz Klaunów
Uwaga, uwaga. Komu dziś zabraknie czujności, ten zostanie ofiarą dowcipu. Jednym słowem, zostanie „wkręcony”. I nie będzie mógł się oburzać ani dziwić, …