Siedlisko bakterii, insektów i gryzoni – pojemniki Bio

Autor: Janusz Maćkowiak


W dobie walki z koronawirusem, palącym problemem staje się dezynfekcja rąk, zachowanie szczególnych warunków epidemiologicznych w domu, na ulicy, w miejscu pracy.
Dotyczy to nas –obywateli, ale także firm świadczących usługi sanitarno-porządkowe. Np. czystość i higiena w pomieszczeniach śmietnikowych.
REMONDIS OPOLE ma grafik wg którego ma MYĆ i DEZYNFEKOWAĆ pojemnik BIO, po wcześniejszym opróżnieniu go z zawartości. Oczywiście lokatorzy za tę usługę płacą.
26.10.20 – w pomieszczeniu śmietnikowym przy ul. Koszyka 59 pojawiła się ekipa REMONDISA. I tak oto wydezynfekowała te pojemniki BIO.
Zdjęcia zrobiono kilkanaście minut po „dezynfekcji”.


Skandal polega na tym że:
Urząd Miasta w Opolu, który nadzoruje te procesy odnotował że EKIPA BYŁA i POJEMNIKI WYCZYŚCIŁA.
WESTA – administrator bloku, będzie czekał. Tylko po co? Skoro w Urzędzie od powiedzą: GPS – pokazuje że dezynfekcja się odbyła.
SYSTEM NIBY JEST- URZĘDNIK WIDZI – ZARZĄDCA KASĘ POBIERA. A SMRÓD i BRÓD MA SIĘ DOBRZE!!!!

Polecamy również:

Tej choroby nie wyleczysz. Rozmowa z specjalistą chorób płuc
Na pytania dotyczące Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc odpowiada dr n. med. Ewa Skrzypczyńska – specjalista chorób płuc, ordynator oddziału pulmonologii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.
Wszystkiego Dobrego dla Seniora Akcja wolontariuszy Fundacji Dr Clown dla seniorów z opolskiego hospicjum
Listonosze radości – tak można określić funkcję wolontariuszy Fundacji Dr Clown Region Opolszczyzna, którzy kilka dni temu, 14 listopada pojawili się pod oknami Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie, aby dostarczyć podopiecznym placówki …
Laptop dla każdego nauczyciela liceum i szkoły zawodowej
1633 nauczycieli z 41 liceów i 2 159 nauczycieli z 54 szkół zawodowych otrzyma laptopy wraz z oprogramowaniem. 3792 komputery przenośne już trafiają do szkół.
Zapraszamy na (O)Polsko-Węgierski Event
Węgry kojarzymy najsilniej z winem, wypoczynkiem nad Balatonem, zwiedzaniem Budapesztu, papryczkami i gulaszem. Z niezwykle trudnym językiem, niepodobnym do innych w Europie, czasem także z muzyką Liszta czy Dziennikami Sandora …
Najsmutniejszy dzień ze smutnych
Co roku 1 listopada tłumy ludzi odwiedzają groby swoich bliskich. Po raz pierwszy, od niepamiętnych lat, mamy zamknięte cmentarze. Pandemia koronawirusa wymusiła zamkniecie przed nami bram polskich nekropolii.
Schron dla stron. Książka dla każdego
W 2019 roku 39% Polaków zadeklarowało przeczytanie przynajmniej jednej książki. Okres zamknięcia się w domach przyczynił się zapewne do wzrostu czytelnictwa. Co zrobić, gdy biblioteki są zamknięte, a czytać się …