„Osobisty przewodnik po Pradze”. Zapraszamy na spotkanie z Mariuszem Szczygłem

Od momentu pierwszych moich publikacji o Pradze nie ma tygodnia, żebym nie dostał pytania o jakieś miejsca magiczne, ważne, osobiste. Ma to być oczywiście Praga bez mostu Karola i bez Hradczan. Nadmiar tych próśb, a zwłaszcza niemożność odpisywania na wszystkie, zaczął mnie irytować, postanowiłem więc zamienić to uczucie w coś pozytywnego. Napisałem przewodnik, do którego wszystkich będę teraz odsyłał.


Mariusz Szczygieł, reporter, czechofil, miłośnik czeskiej Pragi. Dwadzieścia lat po pierwszej wizycie w tym mieście wydał swój dziesiąty, jubileuszowy tytuł: Osobisty przewodnik po Pradze. Jak sam mówi – jeżeli czegoś w tej książce nie ma, to znaczy że go nie uwiodło. Nie ma Hradczan. Nie ma Mostu Karola. Nie ma placu Staromiejskiego. Są: jedyna na świecie kubistyczna latarnia, dom jak cios między oczy, willa szyta na miarę, lampy nie lampy i prysznic jako metafora. Wszystko to opatrzone fotografiami Filipa Springera. Na rozmowę z Mariuszem Szczygłem zapraszamy do ogrodu WBP już w najbliższą środę, 23 września o godz. 17:00.

Rozmawiać będzie Kordian Michalak, a spotkanie odbędzie się w ramach projektu Patchwork językowo-kulturowy, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.