Melioracja na polach Opolszczyzny. Czy grozi nam kolejna katastrofa?

Wystarczyło kilka dni opadów, a wiele obszarów na terenie Opolszczyzny zostało podtopionych. Co ciekawe, często miejsca te znajdują się daleko od rzek. Jaka jest przyczyna tych zjawisk i jak sobie z nimi radzić?

„Rowy, studzienki i przepusty melioracyjne są niedrożne. Nie dbają o nie ani właściciele, ani starostowie. Zaniedbane i niesprawne urządzenia melioracyjne utrudniają zarządzanie na użytkach rolnych i grożą lokalnymi podtopieniami” – tak alarmowała Najwyższa Izba Kontroli 10 lat temu.

Czy sytuacja uległa poprawie? O szczegółach w „Rozmowie przy oknie”. Gościem Janusza Maćkowiaka był Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu.

Polecamy również:

Wsparcie dla pracowników SOR w Opolu
Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu otrzymał aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej pacjenta. Aparat uciskający klatkę piersiową jest nieocenionym wsparciem dla ratowników medycznych, którzy niejednokrotnie bardzo długo – po kilka …
Opolska aktorka uhonorowana nagrodą Henryka
Nagroda ta jest przyznawana przez Sekcję Teatrów Lalkowych ZASP-u za wybitne osiągnięcia oraz za całokształt pracy artystycznej w dziedzinie teatru lalek. Przyznawana jest po raz 10.