Melioracja na polach Opolszczyzny. Czy grozi nam kolejna katastrofa?

Wystarczyło kilka dni opadów, a wiele obszarów na terenie Opolszczyzny zostało podtopionych. Co ciekawe, często miejsca te znajdują się daleko od rzek. Jaka jest przyczyna tych zjawisk i jak sobie z nimi radzić?

„Rowy, studzienki i przepusty melioracyjne są niedrożne. Nie dbają o nie ani właściciele, ani starostowie. Zaniedbane i niesprawne urządzenia melioracyjne utrudniają zarządzanie na użytkach rolnych i grożą lokalnymi podtopieniami” – tak alarmowała Najwyższa Izba Kontroli 10 lat temu.


Czy sytuacja uległa poprawie? O szczegółach w „Rozmowie przy oknie”. Gościem Janusza Maćkowiaka był Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu.

Polecamy również:

„ASANTE SANA” – Pomaga nie tylko na służbie
Gdy po raz pierwszy dotarła do niewielkiej wioski Masajów i zobaczyła biedę oraz warunki w jakich żyją dzieci, dorośli oraz osoby starsze nie mogła pogodzić się z ich losem i postanowiła im pomagać.
1 kwietnia. Czas na żarty oraz Klaunów
Uwaga, uwaga. Komu dziś zabraknie czujności, ten zostanie ofiarą dowcipu. Jednym słowem, zostanie „wkręcony”. I nie będzie mógł się oburzać ani dziwić, bo dziś święto robienia żartów, czyli PRIMA APRILIS. Ale nie tylko.