Melioracja na polach Opolszczyzny. Czy grozi nam kolejna katastrofa?

Wystarczyło kilka dni opadów, a wiele obszarów na terenie Opolszczyzny zostało podtopionych. Co ciekawe, często miejsca te znajdują się daleko od rzek. Jaka jest przyczyna tych zjawisk i jak sobie z nimi radzić?

„Rowy, studzienki i przepusty melioracyjne są niedrożne. Nie dbają o nie ani właściciele, ani starostowie. Zaniedbane i niesprawne urządzenia melioracyjne utrudniają zarządzanie na użytkach rolnych i grożą lokalnymi podtopieniami” – tak alarmowała Najwyższa Izba Kontroli 10 lat temu.


Czy sytuacja uległa poprawie? O szczegółach w „Rozmowie przy oknie”. Gościem Janusza Maćkowiaka był Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu.

Polecamy również:

Zagrają pomimo pandemii. Zbliża się 29. Finał WOŚP
– Będzie inaczej, nie mniej jednak zawsze jest to najgorętszy dzień w roku i te serca będą biły, tak samo, jak co roku – mówi Ekovision TV Patryk Śróda, ze sztabu WOŚP Opole.
Babciom i Dziadkom kłaniajmy się w pas. Nie tylko w Ich święto
Znajdują czas dla wnuków, rozpieszczają, dokarmiają, opowiadają bajki, jak trzeba to i w lekcjach pomogą. Są nieodłączną częścią naszego dzieciństwa. Sama wiele zawdzięczam swoim dziadkom.