Jak od września będzie wyglądała nauka dzieci i młodzieży na Opolszczyźnie? Zapraszamy na „Rozmowę przy oknie”

Zdalna edukacja stała się faktem. W okresie pandemii pozamykano szkoły, placówki oświaty, zarówno nauczyciele, uczniowie jak i rodzice musieli odnaleźć się w nowych warunkach. A jak sytuacja będzie wyglądała od września? Czy jesteśmy przygotowani do nowych warunków? Czy uczniowe bedą mogli spokojnie zasiąść w szkolnych ławach?

Bez względu na zapowiedzi polityków nie wiemy jaka czeka nas przyszłość. Zdalne nauczanie to dla wielu rodziców spory wydatek, inwestycja w nowy sprzęt, a co z rodzinami wielodzietnymi? W jaki sposób zapewnić dzieciom prawo do nauki?


„Szkoła będzie zapewne inna 1 września niż wcześniej, ona się zmienia cały czas. Tu się zmieni mocno, bo były doświadczenia trudne” – mówi Hanna Franczak, zastępca dyrektora do spraw edukacji w Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, gość Janusza Maćkowiaka. Co zatem się zmieni? Zapraszamy na program.

Na program „Rozmowa przy oknie” zapraszamy w każdy poniedziałek w programie Ekovision TV po 20:00 i w każdy wtorek o 18:00. Premiera na naszym profilu na Facebooku.