young engineer checking maintenance of solar panels

Czy mimo położenia geograficznego Polski instalacja paneli słonecznych się opłaca?

Polska leży daleko od równika, z nasłonecznieniem w naszym kraju bywa różne. Czy warto inwestować w drogie rozwiązania, takie jak panele słoneczne? 

„Im bardziej słoneczny dzień tym jest lepiej, wbrew pozorom w zimie jest jeszcze ciekawiej, bo im wyższa temperatura tym sprawność urządzenia maleje” – mówi Sławomir Ociepa, dyrektor handlowy Galmet.


Czy zatem panele słoneczne pokryją zapotrzebowanie energetyczne przeciętnego gospodarstwa domowego?

Polecamy również:

Tej choroby nie wyleczysz. Rozmowa z specjalistą chorób płuc
Na pytania dotyczące Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc odpowiada dr n. med. Ewa Skrzypczyńska – specjalista chorób płuc, ordynator oddziału pulmonologii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.
Wszystkiego Dobrego dla Seniora Akcja wolontariuszy Fundacji Dr Clown dla seniorów z opolskiego hospicjum
Listonosze radości – tak można określić funkcję wolontariuszy Fundacji Dr Clown Region Opolszczyzna, którzy kilka dni temu, 14 listopada pojawili się pod oknami Stowarzyszenia Hospicjum …
Laptop dla każdego nauczyciela liceum i szkoły zawodowej
1633 nauczycieli z 41 liceów i 2 159 nauczycieli z 54 szkół zawodowych otrzyma laptopy wraz z oprogramowaniem. 3792 komputery przenośne już trafiają do szkół.
Zapraszamy na (O)Polsko-Węgierski Event
Węgry kojarzymy najsilniej z winem, wypoczynkiem nad Balatonem, zwiedzaniem Budapesztu, papryczkami i gulaszem. Z niezwykle trudnym językiem, niepodobnym do innych w Europie, czasem także z …