ANTYCOVID EXPO

Autor: Andrzej Czernik


W Krakowie 14 i 15 października odbyły się, chyba najbezpieczniejsze targi w Polsce. Pierwsze na świecie  – ANTYCOVID EXPO.

Przed wejściem pomiar temperatury, przejście przez kabinę dezynfekującą i już jesteśmy na terenie targów. 

Stu sześćdziesięciu trzech wystawców i producentów. Były maseczki, przyłbice, bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk, systemy pomiaru temperatur. Odbywały się też pokazy autonomicznych robotów, do dezynfekcji przestrzeni światłem UVC.

Jest to odpowiedź naszego przemysłu na sytuację pandemiczną w Polsce.

Podczas targów odbywały się też spotkania z ekspertami i prelekcje. Można było znaleźć ciekawe rozwiązania dla sklepów wielko powierzchniowych jak choćby tunel do dezynfekcji wózków sklepowych. Pierwszy taki produkt na świecie.

Oglądając stoiska i wystawione na nich produkty odnosi się wrażenie, że polski przemysł dzisiaj jest bardziej przygotowany do obecnej sytuacji pandemicznej.

Propozycji zabezpieczenia osobistego przed koronawirusem  było wiele, od zwykłych maseczek poprzez przyłbice do kombinezonów prawie kosmicznych. Były także wzory urządzeń do dezynfekcji powietrza wzięty chyba z filmu Ghost Busters. Okazuje się, że nie są to tylko propozycje a już wdrożone do produkcji towary.

Były firmy, które już od lat produkują środki ochrony przed bakteriami i wirusami jak równieżnowe, które przebranżowiły się ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczna w naszym kraju.

Wychodząc z tych szczególnych targów, możemy przekonać się, że podczas tej pandemii też możemy wyglądać atrakcyjnie i modnie nosząc odpowiednią maseczkę czy przyłbicę do odpowiedniego stroju.

Oby to były pierwsze i ostatnie takie targi w Polsce. Trzeba pochwalić za inicjatywę i realizację teko przedsięwzięcia.

Więcej w materiale Ekovision TV:

Galeria zdjęć:

Polecamy również:

PODRZUCONE SŁOWA Premiera 27.02.2021 godz. 19:07
PREMIERA„Podrzucone słowa”Spektakl Teatru Ekostudio w reżyserii Andrzeja Czernika ukazujący losy rodziny Śląskiej w czasie Plebiscytu i III Powstania Śląskiego w 1921r. Głównym …
Zmiana na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego komendanta wojewódzkiego oraz przywitanie jego następcy. Nadinsp. Jarosław Kaleta kierował opolskim …
NARODZINY DYKTATURY – Marek Wołyński
Dyktatury zazwyczaj nie rodzą się w chwili dojścia kogoś (przyszłego dyktatora) do władzy. One „dojrzewają”, a ich elementy są układane w misternie …
„PĄCZKUJEMY”!!!
Znowu jest! Najsłodszy i najbardziej okrągły dzień w roku- tłusty czwartek.