ANTYCOVID EXPO

Autor: Andrzej Czernik


W Krakowie 14 i 15 października odbyły się, chyba najbezpieczniejsze targi w Polsce. Pierwsze na świecie  – ANTYCOVID EXPO.

Przed wejściem pomiar temperatury, przejście przez kabinę dezynfekującą i już jesteśmy na terenie targów. 

Stu sześćdziesięciu trzech wystawców i producentów. Były maseczki, przyłbice, bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk, systemy pomiaru temperatur. Odbywały się też pokazy autonomicznych robotów, do dezynfekcji przestrzeni światłem UVC.

Jest to odpowiedź naszego przemysłu na sytuację pandemiczną w Polsce.

Podczas targów odbywały się też spotkania z ekspertami i prelekcje. Można było znaleźć ciekawe rozwiązania dla sklepów wielko powierzchniowych jak choćby tunel do dezynfekcji wózków sklepowych. Pierwszy taki produkt na świecie.

Oglądając stoiska i wystawione na nich produkty odnosi się wrażenie, że polski przemysł dzisiaj jest bardziej przygotowany do obecnej sytuacji pandemicznej.

Propozycji zabezpieczenia osobistego przed koronawirusem  było wiele, od zwykłych maseczek poprzez przyłbice do kombinezonów prawie kosmicznych. Były także wzory urządzeń do dezynfekcji powietrza wzięty chyba z filmu Ghost Busters. Okazuje się, że nie są to tylko propozycje a już wdrożone do produkcji towary.

Były firmy, które już od lat produkują środki ochrony przed bakteriami i wirusami jak równieżnowe, które przebranżowiły się ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczna w naszym kraju.

Wychodząc z tych szczególnych targów, możemy przekonać się, że podczas tej pandemii też możemy wyglądać atrakcyjnie i modnie nosząc odpowiednią maseczkę czy przyłbicę do odpowiedniego stroju.

Oby to były pierwsze i ostatnie takie targi w Polsce. Trzeba pochwalić za inicjatywę i realizację teko przedsięwzięcia.

Więcej w materiale Ekovision TV:

Galeria zdjęć:

Polecamy również:

Tej choroby nie wyleczysz. Rozmowa z specjalistą chorób płuc
Na pytania dotyczące Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc odpowiada dr n. med. Ewa Skrzypczyńska – specjalista chorób płuc, ordynator oddziału pulmonologii Szpitala Wojewódzkiego …
Wszystkiego Dobrego dla Seniora Akcja wolontariuszy Fundacji Dr Clown dla seniorów z opolskiego hospicjum
Listonosze radości – tak można określić funkcję wolontariuszy Fundacji Dr Clown Region Opolszczyzna, którzy kilka dni temu, 14 listopada pojawili się pod …
Laptop dla każdego nauczyciela liceum i szkoły zawodowej
1633 nauczycieli z 41 liceów i 2 159 nauczycieli z 54 szkół zawodowych otrzyma laptopy wraz z oprogramowaniem. 3792 komputery przenośne już …
Zapraszamy na (O)Polsko-Węgierski Event
Węgry kojarzymy najsilniej z winem, wypoczynkiem nad Balatonem, zwiedzaniem Budapesztu, papryczkami i gulaszem. Z niezwykle trudnym językiem, niepodobnym do innych w Europie, …