48 Lato Kwiatów OTMUCHÓW 2020 –odwołane!!!

Tegoroczne wakacje, w co trudno uwierzyć –nie rozpoczną się od Lata Kwiatów w Otmuchowie. 

Z uwagi na zagrożenie korona wirusem władze miasteczka zdecydowały się zrezygnować z  organizacji święta kwiatów. Po raz pierwszy imprezę zorganizowało Towarzystwo Miłośników Otmuchowa w 1973 roku. Impreza trwała wtedy 6 dni, a kwiaty prezentowały Zakłady Zieleni Miejskiej z regionu opolskiego. Dziś pierwszy weekend lipca , od 47 lat stał się wielkim wydarzenie kulturalnym, podczas którego prezentowane są kwiaty, akcesoria ogrodnicze niemal z całej Europy. Szczególnie po wstąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej. Wystawom towarzyszyły  występy gwiazd polskiego show-biznesu. Na scenie, w rynku śpiewali miedzy innymi: Stan Borys, Wilki, Doda czy Michał Szpak. W tym roku planowany był koncert Cleo.

Lato Kwiatów ściągało do Otmuchowa tysiące miłośników kwiatowych kompozycji, i wielbicieli  gwiazd polskiej piosenki. Zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy działka, grządka, własny ogródek stały się modne, Otmuchów przeżywał prawdziwe oblężenie.

Na pytanie : czy można sobie wyobrazić początek lata, bez spotkania w Otmuchowie, burmistrz Jan Woźniak odpowiadał dotychczas że NIE. W tym roku korona wirus sprawił że organizatorzy nie chcąc narażać uczestników imprezy  na zdrowotne problemy zmuszeni byli odwołać spotkanie. Ale jak zapewnia gospodarz miasteczka – za rok Lato Kwiatów Otmuchów 2021 odbędzie się.  Oby te marzenia się spełniły.


Ale jeszcze w tym roku, na koniec wakacji –Otmuchów zaprosi na dziedziniec miejscowego zamku . Co to będzie za wydarzenie – na razie jest to  tajemnicą.

Opracował Janusz Maćkowiak